DuPont™ Tyvek® ve AirGuard®

Kanıtlanmış cephe giydirme sistemlerinin inovatif tedarikçisi olarak DuPont, DuPont™ Tyvek® ile beraber havanın ve nemin içeri sızmasını önlemeye yardımcı olan ve tüm bina türlerinde enerji tasarrufunu geliştiren her çeşit yüksek performanslı su yalıtım örtüsü ve aksesuarı sunar.

Birlikte kullanıldığında Tyvek® nefes alan su yalıtım örtüleri ve AirGuard® Hava ve Buhar Kontrol Katmanları (AVCL’ler) dayanıklı, bütüncül bir bina cephe giydirme sistemi sunar. Şu an geçerli olan sürdürülebilir bina ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır ve kaliteli malzeme ve sürdürülebilir bina uygulamalarında uzman olan DuPont tarafından desteklenmektedir.

Tyvek® nefes alan su yalıtım örtüleri UV’ye ve ısıya karşı dirençlidir. Benzersiz tek katmanlı teknolojisi buhar geçişine açık olmasına rağmen su geçirmez özelliğe sahiptir. Bu özellik dış duvarlarda yoğuşma, nem ve hava sızıntısına karşı koruma sağlar. AirGuard® AVCL’leri fazlasıyla buhar dirençli ve 100% hava geçirmez olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, ısı aktarımını kontrol etmeye ve enerji tasarrufunu belirgin derecede geliştirmeye yardımcı olur. Tyvek® kapatma bandı ürün yelpazemiz, Tyvek® nefes alan su yalıtım örtülerini ve AirGuard® AVCL’leri tamamlamak için olduğu kadar; daha hava geçirmez ve bütüncül bir bina cephe giydirme sistemi sunmak için özel olarak tasarlanmıştır. Daha da önemlisi, binaları – ve içindeki insanları – korumaya yardımcı olan yenilikçi gelişmelerle DuPont endüstrideki çıtayı bir kez daha yükseltmektedir. Yeni nesil ürünlerimiz daha fazla termal rahatlık için metalize su yalıtım örtüleri ve taşyünüyle birlikte Euro Fireclass A2, s1, d0’ı (EN 13501-1) karşılayan Tyvek® FireCurb™ alev geciktirici su yalıtım örtülerini içermektedir. Bu yeni ürünler sürdürülebilir bina uygulamalarını desteklemek için özel olarak tasarlanmıştır ve bina ve enerji standartlarını ve sertifikasyonlarını karşılamak ve aşmak anlamında önemli bir rol oynayabilir.