DOW CORNING® 796

PVC-U, Alüminyum & Agaç Silikon Macunu

    ÖZELLİKLER

  • Çok sayıda yüzeye primersiz iyi uyum sağlar
  • Düşük modüllü, aşırı esnek
  • %100 silikon polimer
  • Nötr çalışır
  • Az kokulu
  • ISO 11600-F&G-25HM normlarina uygundur
  • Ozona, ultraviyole ışınlarla çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklara karşı dayanıklıdır

dowconing logo

UYGULAMA ALANLARI

DOW CORNING 796 PVC-U, Alüminyum & Agaç Silikon Macunu tek komponentli, düsük katsayili, nötr çalisan ve özellikle PVC-U, cam, vitrifiye yüzeyleriletuglayüzeyleriçingelistirilmisbirmacundur.Havaylatemaseden vitrifiye ile pencere ve kapi çerçeveleri uygulamalarindakullanilir.

tipik-özellikler

TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE STANDARTLARI

SNJF Vitraj ve Dis Yüzey 1.sinif, DIN 18545 Gr.E, ISO

11600-F&G-25LM, BUtgb/UBA.tc

ATG 1980 normlarina uygun.

UYGULAMA ŞEKLİ

Yüzey Hazırlama

Yüzeylerin temiz, kuru, tozdan ve dondan arınmış olmasına dikkat et. Yapışmayı önleyen, derzlerdeki su, yağ, toz taneciklerini, macun artıklarını ve diğer bulaşıkları temizle. Pürüzsüz yüzeyleri DOW CORNING® R40 Universal Temizlik maddesiyle temizle. Yağsız ve lifsiz bezle kurula. Pürüzlü yüzeyleri metal fırçayla, dairevi kumlama testeresiyle veya benzer gereçlerle temizleyebilirsin. Dikkat: Hangi tür solvent kullanırsanız kullanın uygun havalandırma sağlayın. Sıcaktan, kıvılcımdan ve açık alevden uzak durun. Solvente dayanıklı eldiven giyin. Solventin etiketinde yazılı kurallara uyun.

Maskeleme

Macuna derz kenarını bandajla maskele ve düzgün bir hat sağla. Şekil verdikten sonra bandajı kaldır.

Primer

Tuğla dahil genelde bir çok yapı elemanında PVC-U kullanmadan önce primer gerekmez. Herşeye rağmen kullanmadan önce malzemeyi test et. Özel durumlar için Dow CorningPrimer kılavuzuna danış veya Dow Corning Bölgesel Hizmet birimlerinden teknik danışmanlık iste. Takviye Destek Malzemesi Doymus hücreli polietilen ara destek çubugu ile arkadan destek sagla ve macunun üç yöne bulasmasini önle. Ara çubugunu bandajlamak için düsük yogunluklu polietilen bant kullaniniz.

dow coning

Son İşlem

Silikonun iyi yapışması için 5 dakika içersinde şekil ver. Böylece macuna profesyonel bir görünüm kazandırırsın.

Temizlenmesi

DOW CORNING R40 Üniversal Temizleyiciyle gereçlerdeki ve pürüzsüz yüzeylerdeki macun fazlasini sertlesmeden temizle. Yanlis uygulama halinde pürüzlü yüzeylerdeki sertlesen macunu küratör veya metal bir gereçle sök. Kaplama veya plastik yüzeylere zarar vermemeye dikkat et.

Derz Tasarımı

Macunun derz genisligi, macunun esneklik kapasitesi dikkate alinarak gerçeklestirilmelidir.DOW CORNING 796 Silikon Macununun derz için kullanilmasi durumunda derz genisliginin en az 6mm olmasi gerekir. 6 ile 12mm lik derz genisliginde macun derinliginin 6mm olmasi gerekir. Derz genisliginin 12mm den genis olmasi durumunda genislik ve derinlik oraninin 2/1 olmasi gerekir. Derz boyutunun 25mm den büyük olmasi durumunda Dow Corning Yerel Servis Merkezi ile baglanti kurunuz ve teknik yardim isteyiniz. Köse derzinin yapilmasi gerektigi hallerde herbir yüzey için en az 6mm lik bir macun seridinin gerçeklestirilmesi tavsiye edilir..

bant-şekilleri

TEMAS HALİNDE EMNİYET KURALLARI

ÜRÜN PAKETİ İÇERİSİNDE BULUNMAYAN EMNİYET KURALLARINA İLİŞKİN FÖYLERİ ÜRÜNLE TEMAS ETMEDEN ÖNCE OKUYUN. KONTEYNER EMNİYET ETİKETLERİNİ, TEMAS HALİNDE VE İŞ KAZALARINDA BAŞVURULACAK YÖNTEMLERİ İÇEREN BİLGİ FÖYLERİNİ DOW CORNING SATIŞ TEMSİLCİSİNDEN İSTEYİN. KULLANIM SÜRESİ VE MUHAFAZA ŞEKLİ DOW CORNING 796 Silikon Macununun serin ve rutubetsiz bir ortamda saklanmasi gerekir. DOW CORNING 796 Silikon Macunun kullanım süresi 30°C (86°F) veya altındaki ısıda muhafazası halinde imalat tarihinden itibaren 12 aydır.

AMBALAJ ŞEKLİ

Dow Corning ECO master programına uygun olarak kullanılan DOW CORNING 796 Silikon Macunu 300ml sosis ambalajında ve Tuğla dahil genelde bir çok yapı elemanında PVC-U kullanmadan önce primer gerekmez. Herşeye rağmen kullanmadan önce malzemeyi test et. 12´lik kartonda; 310ml kartuşlarda ve 12´lik kartonda; 400ml sosis ambalajında ve 15´lik kartonda; 600ml kartuşlarda ve 20´lik kartondadır. Her bir paketin renk çeşidini lütfen bölgenizdeki Dow Corning Satış ofisinden kontrol edin.

KULLANILMAYACAK HALLER

DOW CORNING 796 Silikon Macun Strüktürel Cephelerde veya izolasyonlu elemanlara cam parlaklık verilmesinde kullanılmaz.

DOW CORNING 796 Silikon Macunu bitümlü, dogal kauçuk bazli, kloropren veya EPDM içeren katmanlarda veya yagla, plastikle veya solventle temasi yogun yapi elemanlarinda kullanmayin. Çalisabilmesi için hava gerektiren DOW CORNING 796 Silikon Macununu tümüyle kapali alanlarda kullanmayiniz. Bu silikon macunu sürekli su altinda kalan yapilarda veya asiri yüke veya yipranmaya maruz kalan katmanlar için tavsiye edilmez. Pürüzlü yüzeylerde betonda, tasta, mermerde ve granitte kusma meydana gelebilir. Özelligi olan katmanlar için özel testler yapmaniz gerekir.

DOW CORNING 796 Silikon Macunu yiyeceklerle temasi olasi uygulamalarda kullanima uygun degildir. 5°C (41°F) derecede kuru bir zemin garanti etmenin mümkün olmamasi durumunda DOW CORNING 796 Silikon Macununun, bu derece altinda yüzeylere uygulanmamasi tavsiye edilir. Bu ürün tıp veya eczacılık alanlarında test edilemez, bulundurulamaz.

SAĞLIK VE ÇEVRE KOŞULLARI Dow Corning, bu ürünle ilgili müşterilerinin her türlü emniyet gereksinmelerini sağlamak amacıyla, Ürün Rehberlik Birimi bünyesindeki Sağlık ve Çevre sorunları uzmanlarını her satış bölgesinde hazır bulundurur. Daha fazla bilgi için lütfen bölgenizdeki Dow Corning Satış Temsilciliğine başvurun. KISITLI GARANTİ SÜRESİ- LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUN Yukarıdaki bilgiler, Dow Corning araştırmalarına ve doğru olduğuna inanılan test sonuçlarına, iyi niyet kurallarına göre derlenmiştir. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı kontrolümüz dışındaki koşullarda ve ürünlerimizin kullanım yöntemlerinde meydana gelen sonuç raporları, siz müşterilerimizin Dow Corning ürünlerine ilişkin yapacakları doğruluk testlerinin yerine geçerli değildir. DOW CORNING TİCARİ TEAMÜLLERE UYMAYAN VEYA ÖZEL TALEPLER DOĞURACAK HER TÜRLÜ GARANTİ ŞEKLİNE TABİ OLMADIĞINI ÖZELLİKLE BELİRTİR. KULLANIM ŞEKLİNE İLİŞKİN DOW CORNING ONAYLI UYGUNLUK BELGESİ VERİLME DURUMLARI HARİÇ İŞ KAZALARI VE BUNUN SONUCUNDA OLUŞACAK HER TÜRLÜ ZARARDAN DOW CORNING SORUMLU TUTULAMAZ. KULLANILMASI İÇİN YAPILAN ÖNERİLER HERHANGİ BİR PATENT İHLALİ ANLAMINA ALINAMAZ.

Dow Corning sadece ürünün satışı sırasında geçerli özellikleri garanti eder. Garanti ölçüsü, satış bedeli veya teslim edilen ürünün garanti edilen üründen farklı çıkması halinde değiştirilmesiyle sınırlıdır.